Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Funkcje

Lista funkcji

Zobacz jak wiele funkcji ma nasz system monitoringu.

Std

Monitoring Standard
Monitoring Std. Plus

Zobacz najczęściej kupowane zestawy do lokalizacji pojazdów.

Can

Monitoring CAN
Monitoring CAN Plus

System monitoringu z odczytem danych z komputera pojazdu.

Tacho

Monitoring Tacho

Zdalny odczyt tachografu cyfrowego.

Ochronny

Monitoring Ochronny

Ochrona pojazdów przed kradzieżą - własne zasilanie.

naszeLokalizatory

Nasze lokalizatory

Zapoznaj się z informacjami na temat naszych urządzeń.

inneLokalizatory

Inne lokalizatory

Lista lokalizatorów GPS jakie można podłączyć do naszego serwera.

WiadomościJak przewozić sprzęt narciarski?


   Gdy nadchodzi czas wyjazdu na narty często napotykamy na problem, jak zmieścić do naszego samochodu dużą ilość bagaży oraz jak przewieźć narty czy deski snowboardowe. Istnieje kilka sposobów, i należy jest dostosować do samochodu oraz naszych osobistych preferencji.

Najbardziej znanym i powszechnym sposobem jest montaż bagażnika na dach na relingach dachowych. Jest to także najbezpieczniejszy sposób przewozu sprzętu narciarskiego oraz umożliwia także załadowanie dodatkowych bagaży – ubrań czy jedzenia. Poza pakownością ważna jest też gwarancja nieuszkodzenia zawartości – twarda skorupa boxu zapewnia całkowitą ochronę oraz chroni przed deszczem. Dodatkowo w testach dotyczących ekonomiki jazdy, aerodynamiczny kształt boxu pozwala nam oszczędzić paliwa a przy większych prędkościach nie wytwarza hałasu.

Drugim popularnym rozwiązaniem są uchwyty montowane do relingów. Sprawdzają się przy niedużej ilości sprzętu oraz przy krótkich dystansach. Sprzęt łatwiej się brudzi i ulega uszkodzeniu, czemu można jednak zapobiec stosując specjalne pokrowce. Warto pamiętać także, aby narty w takich uchwytach były zamontowane tyłem do kierunku jazdy, aby nie wystąpiły wibracje, które potrafią rozluźnić uchwyty. W takim układzie także komfort akustyczny będzie lepszy.

Najmniej rozpowszechnioną opcją jest bagażnik magnetyczny, dedykowany samochodom bez relingów. Montowanie go następuje poprzez przyssanie płyty magnetycznej do dachu – i tu uwaga, aby zapewnić dobrą przyczepność oraz ochronę własnego lakieru, należy pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu obu powierzchni. Bagażnik ten sprawdza się równie dobrze jak box tradycyjny, jednak częste jego użytkowanie może niekorzystnie odbić się na wyglądzie dachu samochodu.

Gdy ktoś z nas ma duży samochód i wybiera się w podróż np. we dwie osoby, można rozważyć także przewóz sprzętu w kabinie. W tym przypadku trzeba pamiętać o dokładnym ułożeniu nart, aby nie mogły przesunąć się podczas jazdy – w przypadku kolizji ciężki sprzęt narciarski może zagrażać życiu pasażerów. Natomiast przy wyjeździe z kraju bądźmy ostrożni – gdy w Austrii nasz sprzęt będzie widoczny przez okno, możemy dostać mandat.

Bez względu na sposób przewożenia sprzętu życzymy miłego wypoczynku i po pierwsze- bezpiecznej podróży!


Data publikacji - 2014-02-16 11:55:26Komentarze


Jaka     napisał dnia 2014-02-18 09:16:33

Kiedyś wiozłam narty na dachu tylko w uchwytach. Masakra. Nie dość że gwizdały to jeszcze zaczęły rdzewieć na krawędziach. Zdecydowanie nie polecam musi być dobry pak na dachu. Mam teraz Thule Dynamic https://www.thule.com/pl-pl/pl/products/carriers-and-racks/boxes-and-baskets i jest to naprawdę box pierwsza klasa. Cichy i pakowny a do tego niski. Mogę wjechać praktycznie na każdy parking podziemny.Miras     napisał dnia 2014-03-03 22:42:46

Ja tam wożę w środku w samochodzie. Mam combi auto i duży pokrowiec na narty. Na długich trasach oszczędzam jakiś 1L pliwa na 100 km bo lecę bez paka na dachu. Nie ma to jak duże auto.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?ramka_3_tlo_3