Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Funkcje

Lista funkcji

Zobacz jak wiele funkcji ma nasz system monitoringu.

Std

Monitoring Standard
Monitoring Std. Plus

Zobacz najczęściej kupowane zestawy do lokalizacji pojazdów.

Can

Monitoring CAN
Monitoring CAN Plus

System monitoringu z odczytem danych z komputera pojazdu.

Tacho

Monitoring Tacho

Zdalny odczyt tachografu cyfrowego.

Ochronny

Monitoring Ochronny

Ochrona pojazdów przed kradzieżą - własne zasilanie.

naszeLokalizatory

Nasze lokalizatory

Zapoznaj się z informacjami na temat naszych urządzeń.

inneLokalizatory

Inne lokalizatory

Lista lokalizatorów GPS jakie można podłączyć do naszego serwera.

WiadomościZimowy samochód


   Kontynuujemy cykl artykułów na temat zimowych przygotowań naszych samochodów. Omówiliśmy już opony zimowe, dlaczego warto się na nie zdecydować, teraz chcemy zwrócić Waszą uwagę na inne sprawy, o które warto zadbać.
Po pierwsze – silnik!
Warto sprawdzić stan wszystkich elementów układu zasilania paliwem. Także zużycie filtra ma tutaj duże znaczenie – gdy jego stan jest wątpliwy, najlepiej wymienić go na nowy. Warto także zainwestować w zimowy olej napędowy, ponieważ niektóre oleje mogą blokować dopływ paliwa do silnika zatykając filtr.
Jeżeli chodzi o posiadaczy samochodów z Dieslem – sprawdźcie stan akumulatora! Przy niskich temperaturach aby odpalić silnik wymagana jest duża dawka energii. Poranne zmagania z zasilaniem nie należą do najprzyjemniejszych czynności, szczególnie gdy temperatura spada znacznie poniżej zera.
Po drugie
– warto sprawdzić, czy oświetlenie działa bez zarzutu. W ciemne zimy musimy być szczególnie widoczni. Uszkodzone najlepiej wymienić, aby mieć czyste sumienie.
Kolejny przegląd
dotyczyć musi hamulców! Sprawdźmy stan płynów hamulcowych, klocków i okładzin. Także warto zainteresować się w jakim stanie jest nasz hamulec ręczny i linki hamulcowe, aby w strategicznym momencie nas nie zawiodły.
Ostatecznie zajmijmy się drobiazgami, które wpłyną na stan naszego samochodu wiosną oraz na komfort jazdy zimą. Zadbajmy, aby zabezpieczyć wszystkie miejsca dotknięte korozją, aby nie powiększyły się wiosną. Warto też zmienić płyn do spryskiwaczy na zimowy, by nie zamarzł nam podczas jazdy na zimowe wakacje.

Przegląd samochodu przed zimą nie kosztuje nas dużo wysiłku, a naprawdę warto zapewnić sobie maksymalny komfort i bezpieczeństwo jazdy.


Data publikacji - 2013-11-30 15:21:56Komentarze


Brak komentarzy - możesz być pierwszy


Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?ramka_3_tlo_3