Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Funkcje

Lista funkcji

Zobacz jak wiele funkcji ma nasz system monitoringu.

Std

Monitoring Standard
Monitoring Std. Plus

Zobacz najczęściej kupowane zestawy do lokalizacji pojazdów.

Can

Monitoring CAN
Monitoring CAN Plus

System monitoringu z odczytem danych z komputera pojazdu.

Tacho

Monitoring Tacho

Zdalny odczyt tachografu cyfrowego.

Ochronny

Monitoring Ochronny

Ochrona pojazdów przed kradzieżą - własne zasilanie.

naszeLokalizatory

Nasze lokalizatory

Zapoznaj się z informacjami na temat naszych urządzeń.

inneLokalizatory

Inne lokalizatory

Lista lokalizatorów GPS jakie można podłączyć do naszego serwera.

WiadomościZimówki czy całoroczne?


   W związku z nadejściem zimy, kierowcy po raz kolejny stają przed wyborem opon. W Polsce zmiana opon na typowo zimowe nie jest obowiązkowa, w przeciwieństwie do części krajów Europejskich, jednak wiele z nas decyduje się jednak na specjalne ogumienie.
Polski Parlamentarny zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zgłaszał projekt wprowadzenia obowiązku zmiany opon w danym okresie w roku, jednak już wiadomo, że został odrzucony. Wielu odetchnęło z ulgą.
Czy opony zimowe są koniecznością? A może wystarczą jedynie popularne całoroczne? Niestety wybierając te drugie rezygnujemy z części zalet latem oraz zimą, ponieważ projektowane są z myślą o optymalizacji osiągów. Może więc lepiej jest mieć to co najlepsze w trosce o bezpieczeństwo?
Zachowanie opon zimowych w ciężkich zimowych warunkach jest oczywiście znacznie lepsze. Zwiększa się przyczepność, zmniejsza droga hamowania. Zmniejszają się problemy z ruszaniem ze świateł, prędkość jazdy może zostać zwiększona, w porównaniu z oponami całorocznymi.
A co z pomysłem wymiany jedynie dwóch opon? Często chęć oszczędności podsuwa kierowcom pomysł wymiany ogumienia jedynie na przedniej, napędowej osi. Oszczędność i efekt są jednak przeciwne do zamierzonych – podczas manewrów w ciężkich warunkach, pojazd posiadający opony o skrajnych właściwościach, zachowuje się w sposób niespodziewany. Niebezpieczne stają się wtedy wszystkie łuki oraz większe prędkości, przy których nawet doświadczony kierowca nie jest w stanie przewidzieć reakcji pojazdy.

Czy opony zimowe są zatem konieczne? Naszym zdaniem tak! Bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze, nie warto więc oszczędzać narażając siebie, bliskich i wszystkich użytkowników ruchu drogowego.Data publikacji - 2013-11-24 10:15:00Komentarze


Henio     napisał dnia 2013-11-30 16:44:22

A ja jeżdżę na letnich oponach cały rok, w śniegu po pachy, bo jestem świetnym kierowcą!Jarek     napisał dnia 2013-12-14 17:25:09

Następni lobbyści próbują naród nabić w butelkę. Bezpieczeństwo zależy od kierowcy – oczywiście, gdy porusza się sprawnym technicznie pojazdem. Każdy powie mam zimówki mogę gilować jak to się kończy często widać na drogach. Tylko tak dalej to za kilka lat będziemy zmieniać opony jak w formule 1. Będą wiosenne, letnie, jesienne i zimowe. Przecież wielu zimą w złych warunkach drogowych nie jeździ. Przypomnijmy sobie jazdę na światłach w piękne słoneczne dni. Szczyt idiotyzmu. Też wmawiano nam, że rozchodzi się o bezpieczeństwo. Jadąc na tym koniku gdzie dojedziemy?Mikuś     napisał dnia 2014-02-09 11:29:52

Kiedyś były dostępne opony wielosezonowe. Dziś już nie ma takiego towaru u sprzedawców. Zastanawiam się, czy nie jest to przypadkiem chwyt marketingowy sprzedawców. Wiadomo, że jeżeli wmówi się kierowcom, że muszą mieć też opony zimowe, to więcej się sprzeda opon. Bo każdy samochód będzie musiał mieć 8 opon a nie 4. Rachunek jest prosty. Rynek rośnie o 100%.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?ramka_3_tlo_3