Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Funkcje

Lista funkcji

Zobacz jak wiele funkcji ma nasz system monitoringu.

Std

Monitoring Standard
Monitoring Std. Plus

Zobacz najczęściej kupowane zestawy do lokalizacji pojazdów.

Can

Monitoring CAN
Monitoring CAN Plus

System monitoringu z odczytem danych z komputera pojazdu.

Tacho

Monitoring Tacho

Zdalny odczyt tachografu cyfrowego.

Ochronny

Monitoring Ochronny

Ochrona pojazdów przed kradzieżą - własne zasilanie.

naszeLokalizatory

Nasze lokalizatory

Zapoznaj się z informacjami na temat naszych urządzeń.

inneLokalizatory

Inne lokalizatory

Lista lokalizatorów GPS jakie można podłączyć do naszego serwera.

WiadomościCiężarówki pojadą gęsiego


   Zakazy wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe czy tak zwane TIR-y zwiększą bezpieczeństwo na autostradzie A4 (Wrocław - Krzywa). Na podstawie liczby kolizji z udziałem tych wielkich samochodów ustalono fragmenty na autostradzie A4, na których wprowadzane są zakazy wyprzedzania przez ciężarówki o największej wadze.
Zakazy w wymienionych niżej miejscach będą obowiązywały cały rok: 1. węzeł Pietrzykowice - węzeł Kostomłoty - długość ok. 20 km 2.węzeł Jarosław - węzeł Udanin- długość ok. 5 km 3.węzeł Budziszów- węzeł Wądroże Wielkie - długość ok. 8 km 4. Na odcinku Legnickie Pole - Krzywa obecnie wprowadzone są okresowo ustawiane zakazy wyprzedzania przez ciężarówki (zakazy wyprzedzania w obszarze wznoszącej się drogi obowiązujące w zimie). W tych miejscach oznakowanie będzie miało charakter stały. Poza opisanymi odcinkami pojazdy ciężkie będą miały możliwość wykonywania akcji wyprzedzania.
Gęsiego a nie obok siebie - tak jest lepiej
Zasadą zmian jest zredukowanie wypadków z udziałem pojazdów ciężarowych, zwiększenie jakości ruchu, a przez to bezpieczeństwa użytkowników autostrady. Chodzi m.in. o sytuacje, kiedy samochody ciężarowe wyprzedzając siebie nawzajem wykonują ten manewr przez kilkanaście kilometrów blokując wszystkie pasy ruchu. W takich sytuacjach, mających miejsce szczególnie w okolicach węzłów autostradowych utrudnione jest bezpieczne włączanie i wyłączanie się z ruchu innych pojazdów, co zwiększa ryzyko wypadków. We wskazanych miejscach, gdzie będzie obowiązywał zakaz wyprzedzania przez ciężarówki znajdują się właśnie węzły autostradowe.


Data publikacji - 2013-02-08 00:00:00Komentarze


Brak komentarzy - możesz być pierwszy


Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?ramka_3_tlo_3