Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Funkcje

Lista funkcji

Zobacz jak wiele funkcji ma nasz system monitoringu.

Std

Monitoring Standard
Monitoring Std. Plus

Zobacz najczęściej kupowane zestawy do lokalizacji pojazdów.

Can

Monitoring CAN
Monitoring CAN Plus

System monitoringu z odczytem danych z komputera pojazdu.

Tacho

Monitoring Tacho

Zdalny odczyt tachografu cyfrowego.

Ochronny

Monitoring Ochronny

Ochrona pojazdów przed kradzieżą - własne zasilanie.

naszeLokalizatory

Nasze lokalizatory

Zapoznaj się z informacjami na temat naszych urządzeń.

inneLokalizatory

Inne lokalizatory

Lista lokalizatorów GPS jakie można podłączyć do naszego serwera.

WiadomościVat od samochodów


   Ministerstwo finansów chce od początku 2014 r. wprowadzić jednolite zasady odliczania VAT od aut osobowych i aut o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t oraz paliw – poinformował wiceminister finansów.
“Od 2014 r. wskutek wygaśnięcia obecnej derogacji od przepisów unijnych doszłoby do zróżnicowania podatkowego między samochodami osobowymi a pojazdami, które nie są samochodami osobowymi, ale funkcjonalnie są niemal identyczne jak samochody osobowe (w szczególności dotyczyłoby to samochodów z tzw. kratką). Sytuacja taka nie tylko w sposób sztuczny wpłynęłaby na kształt rynku tego rodzaju pojazdów w Polsce, lecz również uniemożliwiłaby racjonalną kontrolę wykorzystania tych pojazdów do celów działalności gospodarczej” – powiedział Grabowski.
“Realizacja tego wniosku zlikwidowałaby ewentualne odmienne traktowanie samochodów osobowych i samochodów z “kratką”. Na szczególnych zasadach pozostawiono by zasadniczo jedynie niektóre pojazdy specjalne oraz pojazdy przeznaczone głównie do przewozu towarów” – podkreślił Grabowski.
“Dla pojazdów objętych przyszłą derogacją nowy limit odliczeń wyniósłby 50 proc. kwoty podatku naliczonego, obecnie wynosi on 60 proc., a limit kwotowy ograniczenia w odliczaniu wzrósłby z 6 tys. zł do 8 tys. zł. Konsekwentnie do przyjętych założeń planuje się wprowadzenie możliwości dokonania 50 proc. odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu paliw wykorzystywanych do napędu tych pojazdów oraz pozostałych wydatków związanych z ich eksploatacją” – dodał.


Data publikacji - 2012-10-31 19:00:00Komentarze


Kasia     napisał dnia 2012-10-31 19:49:10

No w końcu dobra wiadomość. Przecież samochody osobowe też służą do wykonywania działalności gospodarczej. Ciekawe tylko co teraz wymyśli fiskus aby jednak zabrać nam to co przyznaje Unia. Czas pokaże.Maciej     napisał dnia 2012-10-31 20:10:23

A ciekawe co zrobią z samochodami zakupionymi przed dniem wejścia w życie nowelizacji przepisów. W tej chwili mam auto osobowe na firmę i nie mogę odliczać VAT-u. A swoją drogą to nie rozumiem dlaczego nie mogę odliczać całego VAT-u skoro moje auto osobowe służy właściwie i jedynie celom mojej działalności gospodarczej. To dla mnie jest jakiś absurd i to trwający już wiele lat.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?ramka_3_tlo_3