Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Funkcje

Lista funkcji

Zobacz jak wiele funkcji ma nasz system monitoringu.

Std

Monitoring Standard
Monitoring Std. Plus

Zobacz najczęściej kupowane zestawy do lokalizacji pojazdów.

Can

Monitoring CAN
Monitoring CAN Plus

System monitoringu z odczytem danych z komputera pojazdu.

Tacho

Monitoring Tacho

Zdalny odczyt tachografu cyfrowego.

Ochronny

Monitoring Ochronny

Ochrona pojazdów przed kradzieżą - własne zasilanie.

naszeLokalizatory

Nasze lokalizatory

Zapoznaj się z informacjami na temat naszych urządzeń.

inneLokalizatory

Inne lokalizatory

Lista lokalizatorów GPS jakie można podłączyć do naszego serwera.

WiadomościSamochody z radarami


   Dla poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach we wrześniu pojawiły się nieoznakowane samochody Inspekcji Transportu Drogowego. To dodatkowy postrach dla kierowców, ponieważ do tej pory tylko Policja kontrolowała prędkość z jaką poruszały się pojazdy na drogach.
Samochody z fotoradarami, którymi poruszają się Inspektorzy mają możliwość namierzenia prędkości i sfotografowania podczas jazdy bez potrzeby zatrzymywania pojazdu – chyba, że dojdzie do skrajnego łamania przepisów dotyczących ruchu drogowego. Automatycznie zdjęcie przesyłane jest internetowo do bazy ITD gdzie uruchamiane są wszelkie procedury związane z wystawianiem mandatu. Kierowca, który przekroczył dozwoloną prędkość dowie się więc o przeprowadzonej kontroli fotoradarowej dopiero po otrzymaniu pocztą odpowiedniego pisma.
Aktualnie w dyspozycji jest 35 samochodów marki Ford Focus (11szt), Ford Mondeo (11szt), Opel Astra Classic (3szt), Opel Insignia (3szt) Opel Insignia OPC (1szt) oraz Peugeot Partner (7szt), zamontowane w nich radary natomiast to czeskie Ramer AD 9C. Fotoradary równocześnie mogą kontrolować jazdę przebiegającą nawet na trzech pasach ruchu – zarówno te nadjeżdżające jak i odjeżdżające. Namiary robione są punktowo nie ma więc potrzeby ścigania kontrolowanego pojazdu tak jak w przypadkach aparatów w radiowozach policyjnych. Kierowcy muszą mieć się więc na baczności, Inspekcja Ruchu Drogowego okazała się dużo sprytniejsza w tej kwestii od Policji.


Data publikacji - 2012-10-30 10:00:00Komentarze


Brak komentarzy - możesz być pierwszy


Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?ramka_3_tlo_3