Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Funkcje

Lista funkcji

Zobacz jak wiele funkcji ma nasz system monitoringu.

Std

Monitoring Standard
Monitoring Std. Plus

Zobacz najczęściej kupowane zestawy do lokalizacji pojazdów.

Can

Monitoring CAN
Monitoring CAN Plus

System monitoringu z odczytem danych z komputera pojazdu.

Tacho

Monitoring Tacho

Zdalny odczyt tachografu cyfrowego.

Ochronny

Monitoring Ochronny

Ochrona pojazdów przed kradzieżą - własne zasilanie.

naszeLokalizatory

Nasze lokalizatory

Zapoznaj się z informacjami na temat naszych urządzeń.

inneLokalizatory

Inne lokalizatory

Lista lokalizatorów GPS jakie można podłączyć do naszego serwera.

WiadomościZnikające paliwo na S3


   Właściwie można by powiedzieć - znowu. Tam gdzie się coś buduje tam i kradą. Jak podała policja z Gorzowa Wielkopolskiego ujęto tam złodziei paliwa i materiałów budowlanych. Ale myliłby się ten, kto pomyślałby, że to jakaś akcja policji doprowadziła do zatrzymania złodzieja. Po prostu rutynowa kontrola drogowa i bingo. W trakcie sprawdzania pojazdu policjanci znaleźli kanistry z ropą i węże gumowe. Kierowca nie miał innego wyjścia tylko się przyznać.

W trakcie śledztwa funkcjonariusze ustalili też, że zatrzymany Łukasz G. nie tylko kilkakrotnie kradł paliwo, ale kupował ropę od pracowników firmy, która buduje trasę. Ponadto w przestępczy proceder zamieszani również są ochroniarze zatrudnieni do pilnowania terenu budowy. Dostawali kradzione paliwo w zamian za milczenie. Wygląda na to, że ten proceder trwal od początku budowy S3 na odcinku Świebodzin - Gorzów.

Policja zatrzymała też Roberta L., który kradł materiały budowlane. W jego kantorku policjanci znaleźli m.in. płyty chodnikowe, siatkę ogrodzeniową oraz kostkę brukową. A łącznie zatrzymano i przedstawiono zarzuty siedmiu osobom. W ich pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych znaleziono 3 tys. litrów oleju napędowego, węże gumowe, puste beczki, plastikowe kanistry oraz materiały budowlane.Data publikacji - 2012-10-16 10:03:00Komentarze


duda     napisał dnia 2012-11-03 11:57:40

Myślę, że podobna sytuacja ma miejsce na wielu budowach w Polsce. Tylko czasami, zupełnie przez przypadek ktoś wpadnie. I wtedy trafia do policyjnej statystyki jak wykryte przestępstwo. Niestety pozostałe 90% tego typu przypadków nigdy nie zostaje zdemaskowane. A potem dziwimy się, że drogi buduje się tak drogo. A jak ma być? Trzeba przecież wkalkulować tego rodzaju "ubytki" paliwa i innych materiałów w koszty budowy.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?ramka_3_tlo_3