Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Funkcje

Lista funkcji

Zobacz jak wiele funkcji ma nasz system monitoringu.

Std

Monitoring Standard
Monitoring Std. Plus

Zobacz najczęściej kupowane zestawy do lokalizacji pojazdów.

Can

Monitoring CAN
Monitoring CAN Plus

System monitoringu z odczytem danych z komputera pojazdu.

Tacho

Monitoring Tacho

Zdalny odczyt tachografu cyfrowego.

Ochronny

Monitoring Ochronny

Ochrona pojazdów przed kradzieżą - własne zasilanie.

naszeLokalizatory

Nasze lokalizatory

Zapoznaj się z informacjami na temat naszych urządzeń.

inneLokalizatory

Inne lokalizatory

Lista lokalizatorów GPS jakie można podłączyć do naszego serwera.

WiadomościPaliwo CNG


   W czasach wciąż rosnących cen paliwa kierowcy zastanawiają się nad alternatywnymi rozwiązaniami. Na ratunek przychodzą firmy, ktore proponują innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich jest paliwo CNG - czyli sprężony gaz ziemny. Podczas gdy w Europie Zachodniej i USA bije on rekordy popularności, w naszym kraju wciąż jest mało dostępny - tylko 48 punktów w całym kraju dysponuje tego rodzaju paliwem a korzysta z niego około 2200 pojazdów. Fakt ten dziwi tym bardziej, iż sprężony gaz ziemny doskonale nadaje się do napędu w samochodach każdego rodzaju, zarówno z zapłonem iskrowym jak i samoczynnym.

Ponadto wydaje się, iż ilość jego zalet powinny tylko zachęcać do korzystania. CNG jest bezpieczniejszy dla silnika - nie niszczy on filmu olejowego. Atutem jest również fakt, iż jest ekologiczny, ponieważ w spalinach nie zawiera cząstek stałych, jego głównym składnikiem jest metan. Jest także dużo bezpieczniejszy, używając tego rodzaju paliwa jesteśmy o wiele mniej narażeni na ryzyko eksplozji bowiem CNG od razu unosi się do góry (nie zalega nisko jak LPG ani nie jest cieczą jak benzyna).

Zalet wymieniać można by było wiele, nieskończenie wiele, ale w czasach wciąż rosnącej akcyzy chyba najbardziej przekonującym jest fakt, iż sprężony gaz ziemny tego rodzaju jest aż o 60% tańszy w stosunku do benzyny i o 30% niż LPG. Mnogość zalet CNG przemówiła również do producentów aut, którzy już decydują się na jego stałą instalację. Znajdziemy ją m.in. w Fiacie Punto 1.2 Natura Power oraz Volvo S60 2.4 Bi-fuel.Data publikacji - 2012-10-13 21:10:00Komentarze


Tusek     napisał dnia 2012-10-31 15:54:20

I co z tego. Zaraz mogą wprowadzić akcyzę na CNG i tyle będzie z oszczędności. Fiskus jest zachłanny ponad miarę.Tolek     napisał dnia 2012-10-31 18:16:34

No tak. CNG jest tańsze tylko z tego powodu.Dynia     napisał dnia 2012-11-03 11:59:29

W Gdyni autobusy miejskie są napędzane CNG. Mają takie wielkie nadbudowy na górze. Chyba to są właśnie zbiorniki na gaz.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?ramka_3_tlo_3