Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Funkcje

Lista funkcji

Zobacz jak wiele funkcji ma nasz system monitoringu.

Std

Monitoring Standard
Monitoring Std. Plus

Zobacz najczęściej kupowane zestawy do lokalizacji pojazdów.

Can

Monitoring CAN
Monitoring CAN Plus

System monitoringu z odczytem danych z komputera pojazdu.

Tacho

Monitoring Tacho

Zdalny odczyt tachografu cyfrowego.

Ochronny

Monitoring Ochronny

Ochrona pojazdów przed kradzieżą - własne zasilanie.

naszeLokalizatory

Nasze lokalizatory

Zapoznaj się z informacjami na temat naszych urządzeń.

inneLokalizatory

Inne lokalizatory

Lista lokalizatorów GPS jakie można podłączyć do naszego serwera.

WiadomościZłodzieje samochodów


   Policja cały czas uczy się, jak łapać złodziei samochodów. Pod koniec lat 90. wykrywalność kradzieży aut wynosiła 1,2 proc., dziś jest 15-krotnie większa. To efekt nowych doświadczeń jakie zdobyły organa ścigania.

Koniec lat dziewięćdziesiąych był dla właścicieli samochodów w Warszawie i nie tylko prawdziwie dramatycznym okresem. Kto mógł, płacił kosmiczne kwoty za miejsce na strzeżonym parkingu. Blokady kierownicy, skrzyni biegów i pedałów sprzedawały się jak ciepłe bułeczki Nawet auta klasy średniej były obowiązkowo wyposażane w system antynapadowy, a firmy oferujące moduły GPS i natychmiastową lokalizację skradzionego auta zarabiały krocie. Polisy autocasco osiągały rekordowe stawki. W 2000 r. w samej Warszawie ukradziono ponad 15 tys. pojazdów, a policja była kompletnie bezradna. Złodzieje kradli samochody z parkingów i ulic, ale też brutalnie wyrzucając kierowców na jezdnię. Nierzadko zdarzało się, że odzyskane przez funkcjonariuszy auto pochodzące z kradzieży było potem ponownie kradzione już z policyjnego parkingu.

Całe szczęście, że obecnie te statystyki wyglądają lepiej. Ale okazuje się, że dobry system monitoringu pojazdów GPS sprawdza się zawsze.Data publikacji - 2012-10-01 08:27:00Komentarze


Kulka     napisał dnia 2012-10-31 19:39:39

Statystyki za rok 2012 do sierpnia wyglądają tak: 1. Toyota – 241 2. Honda – 186 3. Mazda – 134 4. Volkswagen – 112 5. Mercedes – 93 6. Ford – 90 7. Mitsubishi – 86 8. Fiat – 83 9. BMW – 76 10. Peugeot – 67 A mi się wydawało, że to niemiecke auta są najczęściej kradzione.Kilian     napisał dnia 2012-11-03 07:52:15

A to ciekawe. Ja myślałem, że złodzieje japońskich aut nie kradną.berek     napisał dnia 2012-11-03 11:36:13

A ja miałem całe szczęście GPS w samochodzie. Jak mi go ruszyli to dostałem w środku nocy SMS że auto się porusza. No to za telefon na policję i do komputera. Dane z GPS-u przekazywałem policji. Jakie było zdziwienie złodzieja jak go wyjęli z auta na środku skrzyżowania.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?ramka_3_tlo_3