Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Funkcje

Lista funkcji

Zobacz jak wiele funkcji ma nasz system monitoringu.

Std

Monitoring Standard
Monitoring Std. Plus

Zobacz najczęściej kupowane zestawy do lokalizacji pojazdów.

Can

Monitoring CAN
Monitoring CAN Plus

System monitoringu z odczytem danych z komputera pojazdu.

Tacho

Monitoring Tacho

Zdalny odczyt tachografu cyfrowego.

Ochronny

Monitoring Ochronny

Ochrona pojazdów przed kradzieżą - własne zasilanie.

naszeLokalizatory

Nasze lokalizatory

Zapoznaj się z informacjami na temat naszych urządzeń.

inneLokalizatory

Inne lokalizatory

Lista lokalizatorów GPS jakie można podłączyć do naszego serwera.

WiadomościGDDKiA rozpoczyna walkę z przeładowanymi ciężarówkami


   Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma zamiar coś wreszcie zrobić z przeładowanymi ciężarówkami. Planowane są wysokie kary dla firm i kierowców. Planuje się zainstalowanie szeregu wag preselekcyjnych i wprowadzenie dynamicznego pomiaru masy. Projekt dynamicznego pomiaru masy pojazdu ma zostać zlecony do systemu viaTOLL.

Kapsch, który jest operatorem systemu viaTOOL nie widzi problemu aby dopozażyć bramownice w odpowiedznie urządzenia. Dzięki temu pojazdy poruszające się pod nimi będą mogły być kontrolowane pod względem masy własnej.

Jest więc nadzieja, że Polskie drogi nareszcie nie będą niszczone przez przeładowane TIR-y. Koleiny które są niestety wizytówką Polskich dróg mają szansę zniknąć na zawsze.Data publikacji - 2012-09-24 21:13:00Komentarze


Susi     napisał dnia 2012-10-31 19:28:20

Jak się patrzy na koleiny na polskich drogach to aż się chce płakać. Czy wreszcie ktoś zrobi porządek z przeadowanymi ciężarówkami ? To jest ruch w dobrym kierunku ale nie wiem czy skuteczny. Polscy kierowcy słyną z zaradności i wymyślania sposobów na obejście przepisów i ograniczeń. Ciekawe co teraz wymyślą.sceptyk     napisał dnia 2012-11-03 14:06:42

Jakoś nie wierzę w skuteczność takich działań. Tym biznesem rządzą pieniądze. Zwłaszcza małe firmy transportowe zrobią wszystko aby przewieźć tym samym autem jak najwięcej towaru bez względu na przeładowanie. Ale mimo wszystko życzę szczęścia. Przyda się bo nasze drogi są z tego powodu faktycznie zniszczone.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?ramka_3_tlo_3